SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

31.01.201831 stycznia to szczególna data dla Rodziny Salezjańskiej. To wtedy ks. Bosko narodził się dla nieba by móc zostać świętym. Na Łosiówce odbyło się uroczyste świętowanie. Rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, która przecież jest jednym z filarów przekazanych przez ks. Bosko.

4 balKarnawał to czas zabawy i oczywiście nie mogliśmy o tym zapomnieć w Świecie Dziecka. Jak bal to tylko przebierany, dlatego już z początkiem stycznia wszyscy zaczęli wymyślać efektowne i oryginalne stroje na zbliżającą się taneczno imprezę.

3 jasiekKim jest Jasiek Mela chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. O jego niesamowitej historii słyszała nie tylko cała Polska, ale też inne zakątki świata. Nie chodzi tu tylko o to, że jako pierwsza osoba z niepełnosprawnością dotarł wraz z Markiem Kamińskim na oba bieguny Ziemi. To niezwykłe osiągnięcie było tylko początkiem tego co wydarzyło się później i wciąż się dzieje.

wychowanieCelem działalności Saltromu jest głównie wychowywanie dzieci i młodzieży. Jednak zajmując się naszymi podopiecznymi nie zapominamy również o rodzicach. W grudniu ruszyła koncepcja spotkań z opiekunami naszych wychowanków. Spotkania odbywają się pod hasłem „Wychowanie to wyzwanie”.

1 orszak1Podobnie jak Trzej Królowie ponad 2000 lat temu my też ruszyliśmy ze świadectwem wiary do dzieciątka Jezus. Wszystko odbyło się w Krakowie, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do Stajenki”.

pitTwój 1% wspiera: codzienny ciepły posiłek, działalność świetlic i korepetycji, wypoczynek dzieci i młodzieży.

Po kliknięciu na link znajdujący się obok, zostaną państwo automatycznie przeniesieni na stronę pitroczny.pl, gdzie po rejestracji w serwisie, zupełnie za darmo, będzie można rozliczyć się ze swojego podatku dochodowego za poprzedni rok. W deklarację PIT zostanie automatycznie wpisany nr KRS Saltromu. Dziękujemy

zima 630x350pxAkcja odbywa się pod opieką Salezjanów, pracowników Saltromu oraz wolontariuszy. Zapewniamy różnorodne zajęcia wypoczynek na świeżym powietrzu, wycieczki i wyjścia do kina i wiele innych atrakcji.

AranciniNa krótko przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedził nas w Saltromie gość, który przeprowadził z młodzieżą wyjątkowe warsztaty kulinarne. Vincenzo Giustiniano wraz ze swymi niedowidzącymi przyjaciółmi zorganizował dla nas obchody dnia św. Łucji w prawdziwie sycylijskim stylu.

 

banner 1-procent