SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

Mazury 2016 105LISTA PŁYWAŃ

WAŻNE INFORMACJE!!!


1. Pływania odbywają się na łódce o nazwie „Flama”, która jest przycumowana na Zalewie Bagry przy Ośrodku Szkoleniowo Żeglarskim Horn, ul. Kozia 22.
2. Kurs praktyczny podzielony jest na tygodnie szkoleniowe. W danym tygodniu będzie omawiany i praktykowany konkretny manewr. Brak obecności lub nie zapisanie się w danym tygodniu powoduje, że pływania przepadają.
3. Przypominamy, aby na zajęcia praktycznie przychodzić w obuwiu z białą podeszwą i w razie niepogody z kurtkami przeciwdeszczowymi.
4. Zapisów można dokonywać telefonicznie lub osobiście na portierni Saltromu. Informację o rezygnacji z pływań prosimy przekazywać najpóźniej dzień wcześniej.

Pogoda deszczowa nie jest powodem do rezygnacji z pływań!

Kurs praktyczny (numer oznacza kolejny tydzień pływań)
1. Manewry proste, zwrot przez sztag. (1 i 2 tydzień proponowanych pływań)
2. Zwrot przez sztag, zwrot przez rufę.
3. Doskonalenie zwrotów, pływanie na silniku, odejście od kei.
4. Człowiek za burtą, pływanie na silniku.
5. Podejście do boi, podejście i odejście od kei.
6. Doskonalenie manewrów złożonych.
7. Pływanie pod nadzorem.

INFORMACJE EGZAMINACYJNE
Egzamin odbędzie się w niedzielę 18.06.2017 r. o godzinie 11 w klubie żeglarskim "Omega" (niebieski barak zaraz obok Hornu).
Aby przystąpić do egzaminu koniecznie należy:
1. Zapisać się na egzamin na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego - w tym celu należy wejść na stronę http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/egzaminy/ :
۰ "zapisz się na egzamin" następnie wybrać
۰ Egzamin na stopień - "żeglarz jachtowy"
۰ Termin: od 18.06.2017 do 18.06.2017
۰ Wybrane województwo - "małopolskie"
Pojawiają się proponowane egzaminy, nas interesuje egzamin organizowany na Zalewie Bagry przez p. Annę Szkaradek. Po potwierdzeniu pojawiają się informacje dotyczące egzaminu oraz rubryki do uzupełnienia swoich danych (nazwisko, imię, miejsce i data urodzenia oraz dane adresowe) i opłaty (cennik: http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/cennik/).
2. Proszę pamiętać o dokonaniu płatności - tylko na tej podstawie będzie możliwe przystąpienie do egzaminu.
3. Osoby niepełnoletnie muszą mieć przy sobie zgodę obojga rodziców na przystąpienie do egzaminu (w załączniku).
4. Na egzamin należy przynieść dokument tożsamości, potwierdzenie wpłaty za egzamin (np. wydruk przelewu elektronicznego, polecenie przelewu z poczty) i długopis.
5. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej, która obejmuje oprócz manewrów żaglowych także umiejętności wiązania węzłów (knaga, ratowniczy, płaski, refowy, cumowniczy, wyblinka, buchta, szotowy, kotwiczny, rożkowy).

 

 

banner 1-procent