SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

SRK 2017Majówka na Bulwarze Czerwińskiego, mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy – czyli „Święto Rodziny Krakowskiej”. W tym roku odbyła się już szósta edycja tej imprezy organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa. Tematem wiodącym Święta było hasło – Mój zwierzak – mój przyjaciel. Corocznie w organizację Święta Rodziny Krakowskiej zaangażowanych jest wielu partnerów którzy dla mieszkańców Krakowa przygotowują różnorodne atrakcje, które miały miejsce zarówno na przygotowanej scenie jak i w „miasteczku rodzinnym”. Oczywiście Saltrom każdego roku czynnie uczestniczy w imprezie m.in. organizując jedną z atrakcji dla dzieci. Mogliście nas znaleźć w specjalnie
przygotowanym namiocie, w tym roku prowadziliśmy warsztaty artystyczne, a w nich malowanie twarzy, balonowe szaleństwo i zabawy z naklejkami. Przybyli rodzice i opiekunowie mogli dowiedzieć się, jak pracujemy z dziećmi i młodzieżą, jaką prowadzimy działalność oraz dlaczego warto jechać z nami na wakacje w ramach akcji Salezjańskie Lato.
Przez cały czas trwania Święta tradycyjnie odbywały się występy artystyczne, gry i zabawy, zabawy sportowe, warsztaty plastyczne i edukacyjne. Atrakcji nie zabrakło ani dla dużych, ani małych gości. Uczestnicy pikniku mogli również skorzystać z licznych badań profilaktycznych, uczestniczyć w grze miejskiej i konkursach. W tym roku dodatkowo została przeprowadzona zbiórka produktów dla zwierząt (karmy, legowisk), na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wydarzenie zakończyło się koncertem zespołu Kraków Street Band o godzinie 19.00. W tym roku Święto Rodziny Krakowskiej było kolorowe, a moc atrakcji i zabaw umiliło niedzielne popołudnie mieszkańcom Krakowa.


Alicja Małaszek

 

banner 1-procent