SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

wolontariatSą bardzo różni. Różne rzeczy robią w życiu, w różnym są wieku, z różnych pochodzą światów…. A co ich łączy? Wszyscy chcą robić coś dobrego dla innych. Niejednokrotnie mówią o tym wprost: „przychodzę, bo chcę zrobić coś z sensem”. A proszę bardzo, u nas w Saltromie zdecydowanie mają cały wachlarz możliwości pozwalający zrealizować tę chęć i wykorzystać swój potencjał.
Uczniowie, emeryci, studenci, pracujący, doktoranci….. Wpadają do Saltromu w przerwie między zajęciami, po lekcjach, po pracy, a czasem przed…. Co robią? A co tam kto lubi i umie – dla każdego coś odpowiedniego się znajdzie – coś, w czym ten ktoś jest dobry i co chce robić.
Niektórzy dają więc korepetycje – godzinę w tygodniu, czasem więcej, jeśli korepetytor wykazuje taką chęć i możliwość. Inni pomagają w Świecie Dziecka lub w Oratorium – douczają, bawią się z dziećmi, rozmawiają, integrują się. Niektórzy prowadzą różnego rodzaju zajęcia i warsztaty. Inni jeszcze jeżdżą na nasze kolonie i obozy jako wychowawcy, żeglarze, instruktorzy. Generalnie – są. I ta ich obecność jest dla Saltromu po prostu bezcenna.
Dziękujemy Wam, drodzy Saltromowi Wolontariusze, za cały ten rok, za Waszą pomoc, radość, wytrwałość, energię, a często też anielską cierpliwość – generalnie za serce, jakie wkładacie w Waszą działalność w Saltromie. I za to, że wciąż Wam się chce działać na rzecz innych.
I wielce cieszy piszącego te słowa Koordynatora Wolontariatu, że ludzie wciąż chcą robić dobro i pomagać innym, że często oprowadzam jakiegoś nowego wolontariusza po naszych saltromowych murach. I że tak naprawdę nie ma tygodnia, żebym nie dostała maila lub telefonu z zapytaniem, jak można zaangażować się u nas w wolontariat i czy nadal potrzebujemy wolontariuszy.
Owszem, potrzebujemy, zapraszamy, zachęcamy! Wolontariuszy u nas całkiem sporo, ale pracy też - więc jeśli się wahasz, czy spróbować, to już przestań ;-) - pisz, dzwoń, kontakt jest na naszej stronie www.saltrom.pl – przyjdź i zaznaj tej niezwykłej przygody, jaką jest wolontariat w Saltromie!
Do zobaczenia na naszych wakacyjnych wyjazdach – i po wakacjach też!

Marysia Rudawska

 

banner 1-procent