SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

trollsSalezjańskie Lato 2017 to propozycja wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Turnusy dziecięce to aktywne, ale przede wszystkim twórcze spędzanie czasu wolnego. Stawiamy nie tylko na bezpieczny odpoczynek, ale także na takie formy aktywności, które będą wspierały integralny rozwój osobowości dzieci. Właśnie dlatego w tym roku przygotowaliśmy program wychowawczy na podstawie bajki „Trolle”. Tytułowe trolle to wesołe stworki, których życie nabiera nowych wartości, gdy Poppy- główna bohaterka, wyrusza na ratunek przyjaciołom. Trolle to bardzo optymistyczne postacie, które dużo śpiewają, cieszą się i przytulają. Ich przeciwieństwem są Bergeni, którzy uwielbiają jeść... no właśnie co… albo kogo?...To zdradzi dopiero ta niezwykła historia. Twórcy w sposób komediowy poruszają poważne tematy, które my chcemy w sposób ciekawy i kreatywny przedstawić naszym kolonijnym wychowankom.
Nasze wyjazdy to bardzo wyczekiwane chwile. Lato, słońce, beztroska, morze czy góry bez względu na to, gdzie odbywa sie nasz turnus zawsze udowadniamy, że można w aktywny wypoczynek wpleść zajęcia w grupach, które opierają sie na programie wychowawczym. Jest to moment wyczekiwany przez dzieci. Okazuje się, że sytuacje w których mogą one w twórczy sposób poruszać tematy związane z rozwojem siebie, jest dla nich interesujący. Daje możliwość porozmawiania o sprawach, które ich nurtują, pozwalają pokazać własny, często bardzo dojrzały punkt widzenia. Spotkania w grupach bardzo dużo dają nie tylko wychowankom, ale także wychowawcom. W ten sposób mogą realizować swoje pasje pedagogiczne. Zajęcia to te momenty, kiedy dzieci odkrywają swoje talenty, umacniają samoocenę, zawiązują nowe przyjaźnie, otrzymują silę i wskazówki do walki z trudnościami. Zajęcia poprzez formy i treści są dla nich tak atrakcyjne, że poprzez wypoczynek możemy pozytywnie wpływać na ich rozwój osobowości.
Tematy programu wychowawczego w tym roku odnoszą się do bajki „Trolle” i były tworzone na jej podstawie . Autorzy wydobyli to, co w treści filmu było najcenniejsze. Realizowane tematy będą dotyczyć takich zagadnień jak tworzenie grupy -wspólnoty oraz o wartości bycia sobą. Zastanowimy się nad przyjaźnią oraz nad tym gdzie znajduje się szczęście i jak powinniśmy go szukać. Odpowiemy na pytanie, którym trollem jesteś oraz jakie mamy pomysły na nasze pasje. Na koniec stworzymy nasz trollowy świat. Wszystko to będzie pełne zabaw i zadań budujących pozytywną samoocenę i wiarę w siebie.
Bajka „Trolle” to jest ubogacona fantastyczną muzyką, która stanie sie inspiracją do zajęć tanecznych i muzycznych na naszych obozach. A ze względu na popularność trolli wśród dzieci, mamy nadzieję że program będzie bardzo dobrze odbierany, pozwoli on radośnie i pomysłowo spędzić wakacyjny czas.

Ania Fura Katarzyna Lampa

 

banner 1-procent