SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

Sl 2017Słońce, wiatr we włosach, plaża, spienione morze… pewnie wiele osób tak opisuje wymarzone wakacje. Do tego opisu należy jeszcze dodać kilka elementów: po pierwsze śmiech dzieci, radosne śpiewanie, wspólne tańce, nowe wyzwania wychowawcze – czyli po prostu „Salezjańskie Lato 2017”.

 

Dokładniej projekt realizowany przez dwa Stowarzyszenia: SALTROM Salezjański Ruch Troski Młodzież oraz Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej SL SALOS RP. Oba Stowarzyszenia posiadają spore doświadczenie w organizacji wypoczynku, tym razem także zjednoczyliśmy siły, aby zorganizować wspaniałe wakacje dla dzieci i młodzieży. Od 24 czerwca przez okres całych wakacji po Krainie Wielkich Jezior żeglują uczestnicy turnusów Mazurskich. Na dalekiej północy Polski Gościno też przywitało już amatorów morskich i słonecznych kąpieli oraz piaszczystych plaż. Trochę bardziej na południe, w Brennej, rozpoczął się turnusy rekreacyjny dla dzieci, po nim zaś w Wojniczu odbędą się turnusy sportowe: piłkarski i siatkarski - ich uczestników czekają intensywne treningi pod czujnym i fachowym okiem trenerów. Na rozpoczęcie czekają jeszcze uczestnicy wyjazdu rekreacyjnego do Rytra, gdzie dzieci swój czas spędzą na wędrówkach górskich, moczeniu nóg w strumieniu i zabawach. A w Krakowie? Wkrótce też dużo się będzie działo – w Saltromie odbędą się różnorakie zajęcia plastyczne i sportowe w ramach akcji „Lato w mieście” – czyli bezpłatnych półkolonii dla dzieci i młodzieży. W ten sposób w Saltromie z radością powitaliśmy upragniony czas wakacji, który niech trwa i trwa…

Honorowy Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Małopolskiego. Patronat nad akcją objęło również Radio Kraków oraz portal www.czasdzieci.pl . Wspierają nas również Bank Żywności i Elbud.
Projekt „Salezjańskie Lato – wakacje z Saltromem 2017” jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków, Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat honorowy:  
Patronat honorowy logo-malopolska   
   
 Patronat medialny:  
 Patronat medialny radioKr patronat medialny czasdzieci
   
Wspierają nas:  
bzk Znak R Qpen
   
Współfinansowanie:  
Logo Krakow C rgb logo kuratorium oswiaty

 

banner 1-procent