SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

zegar kalendarzW Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek Saltrom będzie nieczynny. Zapraszamy 24.04 (środa) od godziny 10.00

przedstawienie wielkanocWielkanoc tuż tuż :) Świat Dziecka zaprasza na wyjątkowe przedstawienie pt. "Oczekuję Ciebie Panie" :) Główny bohater pyta "Ciekawego co jest fajnego w tym Jezusie? Jak by chociaż był youtuberem albo miał konto na facebooku".

W tym roku odbyła się już pierwsza edycja kursu dla osób, które chcą wyjechać na kolonie i obozy jako wychowawcy. Podczas minionych marcowych spotkań na kurs uczęszczało 35 osób.

SAS 2Wspominając moje marzenia z liceum to pamiętam, że chodząc do Szkoły Salezjańskiej w Oświęcimiu bardzo chciałam zostać animatorem. Teraz jeżdżąc na turnusy Salezjańskiego Lata bardzo często słyszę od dzieci, że też chcą być animatorami. Jak zostać animatorem?

PrzedszkoleW przedszkolu, w którym pracuje jedna z naszych wolontariuszek po raz pierwszy gościli młodzi aktorzy ze Świata Dziecka. Dnia 13.03 dzieci z Saltromu przebyły do przedszkola z przedstawieniem pt. „W krainie leśnej polany” była to interpretacja wierszy Jana Brzechwy.

szatnia 1W Saltromie jest realizowany projekt NieZła Szatnia. Studenci Wzornictwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie projektują dla naszych dzieciaków nową szatnię.

Ferie 8Dlaczego w tym roku ferie zimowe były tak wyjątkowe? Po pierwsze przyszły bardzo szybko, po drugie naprawdę były zimowe i śnieg był nie tylko na zajęciach plastycznych. Po trzecie świetnie się bawiliśmy i czas bardzo szybko nam minął.

Orszak 26 stycznia to dzień szczególny, ponieważ już drugi rok Saltrom brał aktywny udział w organizacji Orszaku Trzech Króli. Tym razem hasłem Orszaku było „Przez dzieci do Dzieciątka”, co bardzo mocno wpisało się, zwłaszcza w zaangażowanie Świata Dziecka w całe wydarzenie.

 

banner 1-procent