SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

sportZajęcia ruchowe. Jak to dziwnie brzmi! Kto by się spodziewał, żeby robić zajęcia ruchowe w domu! Ale są one potrzebne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego dzisiaj propozycja prostych zabaw ruchowych, które możecie wykonać w domu.

 

Możecie też zaprosić do ich wykonania swoje rodzeństwo, albo rodziców. Miłego skakania!

Jak rusza się....?
Zakręć kołem i zobacz co wypadnie! Twoim zadaniem jest pokazać jak poruszają się różne zwierzęta. Zabawa może mieć postać kalamburów. Możesz zaprosić do zabawy rodzeństwo, albo rodziców. Niech zgadną o jakie zwierzę chodzi.

ruletka
 

Przeprawa przez rzekę
Ustaw na podłodze przedmioty, po których można chodzić: złożony koc, poduszki, stołeczek, gazetę itp. Przedmioty powinny tworzyć ścieżkę. Twoim zadaniem jest przejście po kamieniach (przedmiotach) wystających z wody (podłoga) bez „zamoczenia” nóg.

Slalom na różne sposoby
Ustaw slalom, układając na podłodze w linii prostej np. papierowe lub plastikowe kubeczki albo butelki (mogą to być też zgniecione zapisane kartki papieru). Twoim zadaniem jest teraz wylosować jaką czynność masz wykonać. Możesz poprosić, żeby ktoś z domowników mierzył ci czas i porównasz go z innymi dziećmi. Możesz też do zabawy zaprosić kogoś z domu.

40z1
 

 

banner 1-procent