SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

Wkreatywnoscielkanocny trening kreatywności. Witam Was we wtorek, dzisiaj wyjątkowe zadanie. Czas świąteczny jest czasem wielkiej radości, ale jest też momentem, kiedy możemy podzielić się dobrem.

Dlatego dzisiaj kreatywna propozycja na stworzenie prezentu w postaci gry. Grę możesz podarować młodszemu rodzeństwu, koledze, koleżance lub rodzicom będzie fajny pretekst do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Jaką grę będziemy tworzyć podpowie Ci zabawa ukryta w punkcie 1.

1. Zabawa – podpowiedź
Wejdź w link i zagraj w grę, która polega na odkrywaniu i zapamiętywaniu obrazków związanych z Wielkanocą, czy już wiesz o jaką grę chodzi?

 

2. Potrzebne materiały to: kwadraty wycięte z bloku technicznego, nożyczki, wydrukowane obrazki wielkanocne, klej, kredki lub pisaki. Będziesz również potrzebował pudełko, jakiś papier do obklejenia go i wszystko co znajdziesz w domu do kreatywnego wykorzystania czyli: koraliki, pompony, wstążki, sznurek, bibuła, papier do pakowania. Tutaj możliwości są nieograniczone. Przygotuj swoje miejsce pracy i zaczynamy

74z1   74z2   74wielkanoc
         

3. Pokoloruj memory, pamiętaj obrazki muszą być wykolorowane w identyczny sposób. Po wykolorwaniu wytnij i przyklej na kwadrat z bloku technicznego

74z3   74z4   74z5
         

4. Gdy memory będą gotowe, czas na ozdobienie pudełka, my wykorzystaliśmy do tego kolorowankę, która znajduję się poniżej. Pudełko zostało obklejone brokatowym papierem oraz różnymi ozdobnymi elementami. Gdy wszystko będzie gotowe, włóż memory do srodka.

74z6   74pudelko
     

5. Liścik z dedykacją – myślę, że będzie bardzo miło osobie obdarowanej jeśli napiszesz kilka słów od siebie. Poniżej znajduję się nasza dedykacja, ponieważ wczoraj na dyżurze stworzyliśmy memory dla przedszkolaków z grupy Żabki z Przedszkola Małe Aniołki w Krakowie.

74z8
 

6. Oto nasza gra, gotowa do podarowania dzieciakom, jak wrócą na zajęcia do przedszkola mamy nadzieję, że będą się dobrze bawić wspominając święta wielkanocne

74z7
 

Miłej zabawy w tworzeniu gry :D

p. Ania

 

 

banner 1-procent