SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

poradnik27Ruch to zdrowie. Po świątecznym odpoczynku warto pomyśleć o wspólnej aktywności ruchowej. Wiemy, że czasami trudno się zmotywować do wstanie z kanapy.

 

Wiadomo, że aktywność fizyczna bardzo korzystnie na nas wpływa dlatego dzisiaj kilka propozycji wspólnych zabaw ruchowych z dzieckiem w domu i propozycja urozmaicenia spaceru. Są to zabawy do których przygotowania będą potrzebne rzeczy, które na pewno macie w domu np. kubeczki, maskotki, jajka czy małe piłeczki.

1. Pierwszą propozycją jest tor przeszkód. Można wykorzystać różne przedmioty, na filmiku są wykorzystane kubeczki. Można również przenosić rzeczy z jednego miejsca na drugie. Jeśli mamy do dyspozycji ogród możemy wykorzystać większą przestrzeń. Można pokonywać tor przeszkód na czas. Ten element rywalizacji na pewno zmotywuje i Was i dzieci do jeszcze większego zaangażowania w zabawę.

 

2. Prawo lewo tył przód – to zabawa bardzo lubiana w Świecie Dziecka. W pokoju musimy wyznaczyć linie na środku pokoju. Prowadzący wydaje komendy:

  • środek osoby biorące udział w zabawie muszą stanąć na środku przodem do prowadzącego
  • prawo – osoby biorące udział w zabawie muszą biegnąć i dotknąć prawej ściany
  • lewo - osoby biorące udział w zabawie muszą biegnąć i dotknąć lewej ściany
  • tył – osoby biorące udział w zabawie muszą stanąć tyłem, wtedy zmieniają się kierunki więc trzeba być bardzo skupionym

Można ustalić, że kto będzie ostatni odpada, jeśli bawią się tylko dwie osoby możemy ustawić stoper na 1 minutę i można sprawdzić ile komend w tym czasie można wykonać

77z1
 

3. Taniec – to bardzo przyjemna aktywność fizyczna, w Świecie Dziecka bardzo lubimy tańce, tutaj podsyłam kilka propozycji. Można włączyć je na ekranie telefonu lub komputerze i starać się wykonywać to co widzimy w rytm muzyki. Gwarantuję świetną zabawę.

ogldanie     ogldanie
       

4. Zwiastuny wiosny – jeśli chcemy urozmaicić wyjście na spacer, możemy ogłosić w domu konkurs na zwiastuny wiosny. Dzieci mają za zadanie spacerując dostrzec zwiastuny wiosny i je sfotografować. Jeśli nie mają telefonów, mają za zadanie je zapamiętać i narysować po powrocie do domu. Galerie prac można powiesić w widocznym miejscu.

77z2     77z3
       

Miłej zabawy

p. Ania

 

 

banner 1-procent