SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

kreatywnoscWitam Was, dzisiaj kolejna zabawa, pamiętajcie, że ciągle szukamy wiosny. Dzisiaj propozycja przygotowania stacji zadaniowych związanych z wiosną.

Dlatego będziemy potrzebować dużo ciekawych pomysłów, kartek papieru, kredek, pisaków, taśmy itp.

1. Przygotowanie czyli wymyślanie
Na początek Twoim zadaniem jest wymyślenie 7 zadań związanych z wiosną. Weź kartkę i długopis zapisz wszystkie pomysły. Zadania mogą być proste lub trudniejsze, mogą być bardziej ruchowe lub wymagające myślenia, rysowania czy pokazywania. Następnie weź 7 kartek i narysuj na nich wiosenny motyw. Możesz wykorzystać kartki które znajdują się poniżej, do haseł które się na nich znajdują wymyślić konkretne zadanie. Gdy zdecydujesz się na 7 zadań wypisz je na osobnej kartce, żebyś wiedział co dotyczy danego zadania. Każde zadanie ma konkretną literę, którą wpiszemy zawodnikowi na karcie po wykonaniu zadania.

 1. K
 2. R
 3. O
 4. K
 5. U
 6. S
 7. Y

Poniżej znajdują się potrzebne materiały: czyli co musisz przygotować do wykonania danego zadania. Ostania kartka to karta wykonania zadań. Może zawierać imię zawodnika lub nazwę drużyny oraz numerki od 1 do 7. Przy danym numerze będziemy wpisywać odpowiednią literę jeśli zadanie zostanie wykonane.

78z1     78z2     78z3
             
78z4     78z5     78z6
             
78z7     78z8      
             

2. Kartki – poszukiwacze wiosny
Na każdej kartce napisz numer zadania oraz czego ono będzie dotyczyło. Gdy kartki będą gotowe rozwieś je w całym domu lub ogrodzie

3. Przygotowanie tutaj znajdują się propozycje konkurencji które możesz wykorzystać

 • wykreślanka możesz wykorzystać link
 • możesz ukryć przedmiot w pudełku i zawodnik może tylko za pomocą zmysłu dotyku rozpoznać ten przedmiot
 • teleturniej o wiośnie możesz wykorzystać link
 • zabawa ciepło zimno
 • kalambury
 • tor przeszkód
 • układanie słów ze słowa Konstantynopolitańczykowianeczka

4. Instrukcja
Twoim zadaniem będzie wyjaśnienie na czym polega zabawa czyli każdy zawodnik otrzymuje kartę, gdzie wpisuje swoje imię, jest tam 7 numerków. Zadaniem każdej osoby jest odnalezienie 7 zadań i wykonaniu ich przy organizatorze zabawy. Za każde zadanie zawodnik otrzymuje jedną literę. Wygrywa osoba, która pierwsza wykona zadania i zbierze 7 liter tworzących hasło.

Miłej zabawy

p. Ania

 

banner 1-procent