SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

kreatywnoscZabawa kreatywna :) Zapraszam Was dzisiaj do zabawy, którą wyjaśnię w dalszej części. Was proszę o wykonanie poleceń, które są poniżej, a później dowiecie się jaki jest cel.

 

Waszym zadaniem jest znaleźć w swoim domu, kilka rzeczy według napisanej instrukcji

  1. Weź dwie dowolne rzecz, które znajdują się na twoim biurku.
  2. Weź jedną dowolną rzeczy, która znajduje się w dowolnej szufladzie w kuchni.
  3. Weź jedną dowolną rzecz, która znajduje się w łazience przy zlewie.
  4. Weź jedną dowolną rzecz, która znajduje się w twoim plecaku, albo torebce.
  5. Weź jedną dowolną rzecz, która znajduje się w szafie, albo na półce w korytarzu.

Zajrzyj do szuflady swojego biurka i wyciągnij z niej dwa dowolne przedmioty.

Powinniście mieć teraz przed sobą osiem przypadkowo wziętych przedmiotów :) jeśli macie ich więcej albo mniej nie szkodzi. Zabawa i tak się uda, bo dzisiaj poćwiczymy kreatywność! A w kreatywności nie ma ograniczeń, jest swoboda i wyobraźnia. Kreatywność to bardzo ważna cecha, ale kreatywne pomysły rzadko pojawiają się same z siebie. Żeby ujawnić swoją kreatywność potrzebny jest jakiś „problem”, albo zadanie do wykonania!

Wylosowaliście przed chwilą różne przedmioty. Teraz Waszym zadaniem jest „zbudowanie” z nich, w dowolny sposób, maszynki do tworzenia kreatywnych rozwiązań! :)

Celem zadania jest użycie tylko tych przedmiotów, które wybraliście i skonstruowanie maszyny, która pełni konkretne funkcje. Wy wymyślacie jakie :) jedyną rzeczą, którą możecie wziąć dodatkowo to klej taśma klejąca, albo sznurek, żeby utrwalić konstrukcję.

Kiedy Wasza maszynka będzie gotowa, napiszcie do niej instrukcję obsługi, żeby każdy mógł wiedzieć jak z niej korzystać. Jeśli chcecie możecie wysłać nam wasze pomysły i gotowe projekty.

Udanej zabawy! Pamiętajcie, że taka maszynka może Wam się przydać na co dzień. Możecie z niej korzystać kiedy szukacie rozwiązania na Wasze zagadki!

Pozdrawiam
p. Paulina

 

banner 1-procent