SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

kreatywnosc 4Witam po majówce :) dzisiaj mamy więcej słońca, co nas niezmiernie cieszy, więc może dziwić fakt, że głównymi bohaterami dzisiejszych zajęć będą pingwiny!

 

Jednak w kreatywnym i twórczym świecie nie powinno dziwić nic, dlatego zapraszam do zabawy

Twórcza burza mózgów – do tej zabawy możecie zaprosić bliskich, znajomych, albo zagrać w nią sami. Zabawa polega na wymyślaniu różnych nieprawdopodobnych odpowiedz na zadane poniżej pytania. Jeśli w zabawie bierze udział więcej osób każdy przedstawia swoją wersję i porównujecie je :)
Odpowiedzcie na pytania w jak najbardziej twórczy sposób, a propozycje zapiszcie na kartkach:

Co by było, gdyby od jutra zlikwidowano liczbę „1”?
Co by było, gdyby w każdą niedzielę padał deszcz?
Co by było, gdyby istniała tylko jedna płeć?
Co by było, gdyby cjuka gyliła uklobatego jusza?

Opowiadanie twórcze

A1z1

A teraz zapraszam Was do kolejnego twórczego ćwiczenia :)


Niedawno znaleziono niepodważalny dowód, dlaczego pingwiny nie latają. Był on umieszczony na dokumencie przechowywanym w archiwum amerykańskiego centrum badań nad pingwinami. Niestety w wyniku majówkowego grilla, ktoś chciał wziąć stare niepotrzebne dokumenty i zrobić z nich podpałkę i przez przypadek wziął też ten dokument. W wyniku tej pomyłki dokument częściowo spłonął i zostało tylko ostatnie zdanie: „I dlatego pingwiny, chociaż ptaki, nie latają. Waszym zadaniem jest stworzenie sensownej opowieści, która będzie uzupełnieniem tego dokumentu. Nie musi być zgodna z faktycznym stanem naukowym, czyli możecie wymyślić to co podpowiada Wam wyobraźnia. Ale ważne, żeby opowieść kończyła się wymienionym wyżej wnioskiem.

Na koniec przeczytajcie sobie poniższą odpowiedź. Może Was coś zaskoczy :)

Dawno, dawno temu, gdy na świecie żyły tylko smoki i pingwiny, toczyły one ze sobą zażarty bój o przestworza. Smoki wojowały samotnie, małe pingwiny zaś zbijały się w wielkie stada. Ich siłą były: przyjaźń, miłość i wzajemna troska o siebie. W każdej walce ginęły osobniki z jednej i drugiej strony barykady. W końcu władca wszechsmoków postanowił wypowiedzieć magiczną formułę zwycięstwa: “Ciuka gyliła uklobatego jusza”! Wówczas pingwiny, porażone siłą zaklęcia, runęły na ziemię, tracąc siłę i moc skrzydeł. Na wieki pozostały na ziemi i dlatego pingwiny, chociaż ptaki, nie latają.

Życzę miłej zabawy!
p. Paulina Ż.
Źródło zdjęcia:
https://www.zwierzosfera.pl/ciekawostki-zycia-pingwinow-antarktycznych/

 

 

banner 1-procent