SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

emocje4Witam Was w nowym tygodniu :D Dzisiaj zajęcia, które mogą się przydać kiedy niedługo wrócicie do szkoły. Temat zajęć to przypomnienie po co nam zasady. Na początek mała rozgrzewka. Przygotuj swoje miejsce pracy i zaczynamy


1. Puzzle – wejdź w link i ułóż puzzle

puzzle
 

2. Jak widzisz na obrazku jest auto. Zastanów się teraz co by się stało, gdyby na drodze w Krakowie przestały obowiązywać przepisy drogowe i każdy mógłby robić co mu się podoba?
Co by się wtedy stało?
Teraz zastanów się po co nam w różnych miejscach zasady?
Przebywamy w różnych miejscach i w różnych grupach. Przychodzimy do Saltromu, niedługo wrócicie do szkoły do klasy, więc warto pamiętać, że zasady są potrzebne po to abyśmy razem mogli spędzać czas zgodnie, żeby nikomu nic się nie stało.

A5z1
 

3. Spójrz na dwie grafiki, które znajdują się poniżej, spróbuj je wydrukować lub przepisać. Zastanów się i napisz co sprawia, że w grupie czujesz się dobrze, a co że możesz czuć się źle

A5z2     A5z3
       

4. Na początku roku szkolnego w Saltormie stworzyliśmy kontrakt – drogę zasad. Przypomnij sobie jakie zasady tam się znajdują, najważniejszą Twoim zdaniem zasadę wpisz na autku i pokoloruj je.

    A5z5
       

Powodzenia

p. Ania

 

banner 1-procent