SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

poradnik32Dlaczego warto wybrać wyjazdy kolonijne z Saltromem? Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wszyscy czekamy na te dwa słoneczne i ciepłe miesiące w roku.

Czy myśleliście już jak Wasze dzieci mogą spędzić ten wakacyjny czas? Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to Saltrom przygotował bogatą ofertę wakacyjną, gdzie każdy rodzic znajdzie propozycje dla swojego dziecka.

Przede wszystkim to są wyjazdy kolonijne, tutaj mamy szeroką propozycję wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Jeśli szukacie miejsca bliżej Krakowa to odpowiedzią na tę wątpliwość jest miejscowość Brenna. Jest to miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Śląskim, znajdująca się w bliskiej odległości od Szczyrku, Ustronia i Wisły. To przede wszystkim malownicze górskie krajobrazy, przepiękne szlaki turystyczne, dużo świeżego powietrza, a przede wszystkim wakacyjny czas w fajnej grupie. Jeśli szukamy wyjazdu troszkę dalszego to czeka na nas także wyjazd do Kołobrzegu. Oczywiście uroków tej nadmorskiej miejscowości nie trzeba przedstawiać choć warto wspomnieć o bogatym w jod powietrzu, czystych plażach i kąpielisku. Jeśli szukacie opcji na wypoczynek w Krakowie to również mamy propozycję półkolonii letnich. Jest również propozycja dla młodzieży: turnus w Kołobrzegu oraz rejsy mazurskie.

Dlaczego warto wybrać wyjazdy z Saltromem? Przede wszystkim to nie tylko zwykła kolonia, ale zapewniamy wyjazd, który da dziecku możliwość pozytywnych doświadczeń społecznych. Pracujemy w grupach, gdzie bazujemy na relacjach interpersonalnych. Po czasie zamknięcia w domach wiemy jak bardzo są potrzebne relacje z rówieśnikami. Kolejnym argumentem może być program wychowawczy, który jest naszą bazą do pracy. Powstaje on na podstawie bajki lub filmu. Daje nam to podstawę do pracy, tym samym wakacyjne dni są nie tylko czasem wypoczynku ale dają szansę na rozwój społeczny i emocjonalny. Dzieci mają szansę budowania pozytywnego poczucia własnej wartości, odkrywania talentów. Czas turnusów jest również czasem bez ekranów. Jest wyznaczony czas na korzystanie w telefonu komórkowego. Nasze doświadczenie jest takie, że program naszych wyjazdów jest na tyle bogaty i różnorodny, że dzieci nie mają czasu korzystać z telefonu. Na nasze turnusy jeżdżą wychowawcy – wolontariusze, którzy pracują od lat w systemie wychowawczym ks. Bosko. Często poświęcają swoje urlopy i wakacje, żeby jechać i zapewnić super czas dzieciakom. Kolejnym argumentem jest cena oraz gwarancja, że w razie jeśli turnusy zostały by odwołane, my – jako organizatorzy oddajemy wpłaconą kwotę. Również można u nas zrealizować bon turystyczny. Ostatnim argumentem niech będzie fakt, że nasze wyjazdy są w duchu salezjańskim czyli stawiamy na wartości religijne. Szczególną propozycją są wyjazdy na mazurskie rejsy szlakiem wielkich jezior. Jeśli Drogi rodzicu szukasz dla swojego nastoletniego dziecka bardzo ciekawego i aktywnego spędzenia czasu wakacyjnego to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na tę propozycję. Jest to nabywanie i doskonalenie umiejętności żeglarskich, żeglowanie do różnych zakątków Mazur od Węgorzewa aż po Ruciane Nida i Pisz. Poza aspektami żeglarskimi w programie również siatkówka plażowa, wieczorne spotkania przy ognisku, zwiedzanie rezerwatów przyrody, zakątków historycznych oraz Msza Św. Zapewniamy aktywny wypoczynek w kontakcie z naturą. Wszystkie wyjazdy spełniają normy sanitarne i zapewniamy bezpieczeństwo w reżimie sanitarnym .

Warto zajrzeć na naszą stronę internetową i zapoznać się ze szczegółową ofertą.

Ania Fura

 

banner 1-procent