SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

emocjeW tym tygodniu zapraszam Was na zajęcia relaksacyjne. Możesz zaprosić rodziców i rodzeństwo. Proponuję przeprowadzić tę aktywność wieczorem przed snem albo jak wrócisz zmęczony ze szkoły.

 


1. Muzyka relaksacyjna
Wejdź w poniższy link, to będzie tło do historii, która znajduję się poniżej.

 
Posłuchaj 
 

2. Opowiadanie
Połóż się wygodnie, zamknij oczy, oddychaj spokojnie. Poproś rodzica lub rodzeństwo o spokojne odczytanie historii. Twoim zadaniem jest wyobrażanie sobie tego co jest w opowieści.

A53z2"Sprzedawca lodów"
Usiądź lub połóż się wygodnie (ok.10 sekund). Zamknij oczy. Niech spłynie z ciebie całe napięcie. Z każdym oddechem czujesz się coraz bardziej odprężony, rozluźniony. Wyobraź sobie, że idziesz ulicą, mijasz wielu swoich kolegów z klasy, machasz do nich radośnie, uśmiechasz się. Oni odwzajemniają ci tym samym. Widzisz mały wózek sprzedawcy lodów. To wesoły, ubrany na biało mężczyzna w białej czapce. Sprzedawca lodów zna cię doskonale, da ci teraz ogromną porcję – rożek wypełniony siedmioma gałkami. Podejdź do niego i przyjrzyj mu się uważnie. Najpierw wyciąga odpowiednio duży rożek. Ujmuje w rękę łyżkę do lodów. Otwiera pierwszy pojemnik z lodami truskawkowymi. Patrz, jak nakłada czerwone lody do rożka. Teraz otwiera następny pojemnik z lodami pomarańczowymi. Sięga głęboko i nakłada pomarańczowe lody na czerwone. W następnym pojemniku znajdują się żółte lody cytrynowe. Sprzedawca nakłada żółtą gałkę na pomarańczową. Co jest w następnym pojemniku? Ach, zielone lody pistacjowe. Zielona gałka zostaje ułożona na wierzchu góry lodowej. Sprzedawca odsuwa teraz pokrywę kolejnego pojemnika. Tu znowu mamy cudowne niebieskie lody jagodowe. Widzisz kawałki jagód? Teraz sprzedawca wyciąga liliową kulkę – orzeźwiające lody winogronowe. Układa liliową kulkę na samym wierzchu. A teraz ukoronowanie dzieła: fioletowa gałka ląduje na samym szczycie. Przyjrzyj się uważnie swojemu rożkowi w kolorze tęczy. Wyobraź sobie, że możesz spróbować każdego rodzaju lodów. Wyobraź sobie, że zjadasz fioletową kulkę, teraz kolej na liliową. Liżesz niebieską, a potem zieloną, pistacjową. Wyobraź sobie teraz żółte lody cytrynowe. A teraz smak lodów pomarańczowych. Zostały tylko czerwone, truskawkowe, których teraz możesz spróbować.
(H. Teml, „Relaks w nauczaniu”).

tekst
Teks do czytania w pdf

3. Narysuj to co widziałeś w swojej wyobraźni
Weź kredki i kartkę i spróbuj narysować to co widziałeś słuchając tej historii

Miłej pracy
p. Ania

 

banner 1-procent