SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

DIY okJesienny lampion DIY. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie Was długo namawiać do uczestniczenia w tych zajęciach, ponieważ wiąże się z nimi wyjście na długi i przyjemny spacer :)

Domyślacie się dlaczego? Do realizacji pomysłu, jaki dla Was dzisiaj przygotowałam, potrzebnych jest kilka rzeczy, które najszybciej znajdziecie właśnie w parku, albo w lesie. Mam na myśli kasztany, żołędzie, liście itp. To są główni bohaterowie dzisiejszych zajęć. Spróbujemy zrobić jesienne lampiony, które pięknie ozdobią Wasze pokoje!

Potrzebujemy:

 • szklane naczynie dowolnej wielkości i kształtu, może być zwykły słoik
 • Lampki LED na baterie, lub podgrzewacze
 • Klej Magik (ew. Vikol) lub specjalny klej do decoupage
 • kolorowe liście, najlepiej miękkie (twarde i suche ciężko się kleją i mogą się kruszyć)
 • dodatki: szyszki, rafia, koraliki, listki drewniane, jabłuszka ozdobne, orzechy, mech, brokat itd. co Wam się podoba, pasuje itd.
 • opcjonalnie klej na gorąco potrzebny do przyklejenia poszczególnych elementów
 1. Na początku trzeba przetrzeć szkło wewnątrz i na zewnątrz suchą szmatką.
 2. Następnie trzeba przygotować liście, czyli wybrać najładniejsze egzemplarze, oraz obciąć im ogonki.
 3. Teraz można włożyć do środka lampki LED i przykleić w niektórych miejscach kabel do szkła na taśmę klejącą. W ten sposób światło będzie miało różną intensywność i da ciekawszy efekt końcowy.
 4. Teraz bardzo ważny etap, bo przyklejenie liści. On zaważy o efekcie końcowym pracy. Wy wybierzecie, które i ile liści chcecie przykleić na Wasz lampion. Czy chcecie zakryć nimi cały słoik, czy zostawić puste miejsca? Na nakrętkę słoika wyciśnijcie klej (będzie Wam łatwiej go używać) i pędzlem posmarujcie pierwszy liść.
 5. Liść posmarowany klejem naklejcie na słoik w wybranym miejscu i tak zróbcie z pozostałymi liśćmi do uzyskania satysfakcjonującego efektu.
 6. Obklejony liśćmi lampion pozostawcie do wyschnięcia. Możliwe że w tym czasie liście trochę się pomarszczą dlatego ważne, żeby dokładnie je przykleić.
 7. Gdy ta część pracy będzie wykonana możemy dalej dekorować nasz lampion. Proponuję, (ale pamiętajcie, że jest to tylko propozycja) owinąć górną część słoika jakimś dekoracyjnym sznurkiem, albo rafią.
 8. Do tego sznurka możecie przykleić, albo przywiązać różne ozdoby: szyszki, jarzębinę, kasztany, albo karteczkę z ulubionym cytatem, który będzie poprawiał Wam humor :)

Jeśli macie ochotę, możecie takich lampionów zrobić kilka i stworzyć niepowtarzalny jesienny nastrój. Mała podpowiedź: zamiast lampek Led możecie też użyć podgrzewacz, ale musicie być pewni, że jest to bezpieczne, czyli, że płomyk z podgrzewacza nie dosięgnie niczego, a słoik jest otwarty i gdy go zapalacie zawsze pamiętać o jego zgaszeniu.

Dobrej zabawy
p. Paulina

A54z1   A54z2
     
A54z3   A54z4

źródło zajęć:
https://rodzicielnik.pl/lampion-jesienny-diy/
źródło zdjęć:
https://www.homebook.pl/artykuly/2115/jak-zrobic-swiecznik-oraz-miske-z-jesiennych-lisci-diy
https://rodzicielnik.pl/lampion-jesienny-diy/
http://www.mgrhome.pl/diy-lampiony-jesienne/

 

 

banner 1-procent