SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

A57z1Jakim kolorem jesteś?

Chciałabym Wam dzisiaj zaproponować ciąg dalszy zajęć, które kiedyś przeprowadziłam. Rozmawialiśmy wtedy o typach osobowości. Waszym zadaniem było uzupełnić test i w ten sposób dowiedzieć się jaki jest Wasz typ osobowości, albo jaka mieszanka typów, bo rzadko jest tak żebyśmy mieli w sobie jeden typ:) Do tych typów osobowości był przypisany określony kolor.

Dziś chciałabym, żebyście przypomnieli sobie jakim typem osobowości jesteście, czyli w jakim jesteście kolorze? Jeśli tego nie pamiętacie to pod spodem znajduje się link do testu więc możecie go zrobić jeszcze raz :)

zadania
 

Po zrobieniu testu dowiecie się jaki typ i kolor osobowości macie. Znajdziecie wyjaśnienie i interpretację testu. Jeśli jesteście ciekawi wyniku to oczywiście przeczytajcie wszystko dokładnie i wracajcie tutaj :)

A teraz pobawmy się w kolory!

  1. Znajdźcie w swoim domu, różne przedmioty w kolorze, który odpowiada waszemu wynikowi. Mogą to być ubrania, przedmioty codziennego użytku, ozdoby, opakowania po kosmetyku, przypory szkolne, kredki, bibuły. Wszystko co znajdzie się w kolorze, który przedstawia Waszą osobowość.
  2. Jeśli wyniki wskazują, dwa typy na podobnym poziomie, tzn że macie tzw. osobowość mieszaną. Wtedy możecie pozbierać rzeczy w tych dwóch kolorach.
  3. Następnie chciałabym abyście z tych rzeczy w wybranych kolorach utworzyli „kompozycję”. Zaproponuję 3 pomysły na taką pracę:
  • może to być praca plastyczna na białej kartce z wykorzystaniem kredek, farb, kartek w jednym kolorze (kolorze osobowości),
  • może to być zdjęcie przedmiotów znalezionych w domu, w tym kolorze ułożonych w ciekawy sposób,
  • może to być zdjęcie Was ubranych u ciuchy w tym właśnie kolorze.

Uwaga: Ważne! Praca ma być zatytułowana „Moja osobowość”, ale forma jej wykonania może być dowolna! Jestem bardzo ciekawa jak wyglądają Wasze kolory.

A57z2
 

Niebieska p. Paulina

 

banner 1-procent