SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

kreatywnoscW podwodnej krainie. Na ostatnich zajęciach wybraliśmy się wszyscy na Grenlandię, więc teraz zapraszamy Was do podwodnej krainy. Będzie się tam działo dużo ciekawych i magicznych rzeczy.

To czego potrzebujecie do dzisiejszej zabawy to przede wszystkim wyobraźnia. 

1. Misja do spełnienia.

Waszym zadaniem będzie przeczytać poniższe opowiadanie  i wymyślić ciąg dalszy historii,  opracować plan (dowiecie się jaki) . Zrobicie to w formie plakatu, dlatego przygotujcie sobie kartke i coś do pisania, rysowania.

Macie do spełnienia 3 misje,  i każdy dostaje dwie super moce. Macie też dostępnych 5 przedmiotów, których musicie użyć do wykonania tej podwodnej misji. Waszym zadaniem jest również wymyślić 3 przedmioty, które tam znaleźliście i wykorzystanie ich w misji.  A teraz posłuchajcie opowiadania:

Była zima, chyba styczeń, dokładnie nie pamiętam. Nasz statek wracał z Grenlandii, którą dokładnie zbadaliśmy. To jest niesamowita kraina, bardzo ciekawa i zupełnie inna niż miejsce z którego pochodzę. Niestety pogoda o tej porze roku nie jest zbyt spokojna i znienacka  na ocenie zaskoczyła nas burza. Woda zaczęła pchać nasz statek do przodu i straciliśmy nad nim kontrolę. Uderzyliśmy w wielką lodową skałę. Nie wiedzieliśmy co się stanie za chwilę, ale czułam, że mogą być kłopoty. Wszystko było zalane wodą, a statek zanurzał się coraz szybciej. Aż cały pokład z załogą poszedł na dno oceanu! Na początku nie wiedziałam jakim cudem, ale okazało się że wszyscy przeżyliśmy, tylko że my i nasz statek jesteśmy na dnie oceanu, więc to trochę komplikuje życie! Mało tego widziałam, że niedaleko (a może całkiem daleko) pływa kilka wielorybów. Jak to możliwe? Zapytałam kapitana jakim cudem oddychamy pod wodą  i okazało się, że kucharz na statku codziennie dodawał nam do obiadu jakieś magiczne kulki, które sprawiają, że możemy oddychać pod wodą, ale to nie jedyna nasza magiczna moc. Kapitan twierdzi, że za chwilę poznamy kolejną i będziemy mieć ważną misję do spełnienia. Na naszym statku ocalało kilka rzeczy, reszta zgubiła się po drodze, gdy spadaliśmy na dno. Poznajmy nasz asortyment i misję do spełnienia. Powodzenia!

Zapoznajcie się teraz z Waszymi super mocami, misją i przedmiotami dostępnymi na statku

Super moc:

  1. Oddychanie pod wodą.
  2. Rozpalenie ogniska w wodzie.

Misje:

  1. Zaprzyjaźnić się z sąsiadami, wielorybam
  2. Ugotować obiad i zaprosić na niego sąsiadów.
  3. Wrócić na ląd.

Przedmioty na statku

7z1
 

Waszym zadaniem jest stworzyć plakat, na którym opowiecie ciąg dalszy historii i spełnicie misję!

Powodzenia!

p. Paulina

 

banner 1-procent