SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

Orszak swmDzień Objawienia Pańskiego 6 stycznia nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół. Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia.

Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.
Hasło najbliższego Orszaku „Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki!” jest odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka: -Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać.
Dlatego też parafie i wspólnoty salezjańskie w Krakowie (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa – Pychowice i Kostrze, parafia św. Stanisława Kostki – Dębniki, Kościół Rektoralny Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – Łosiówka, Duszpasterstwo Akademickie Ziemia Boga – Łosiówka, SALOS, Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące – Nowa Huta, SALTROM, SWM Młodzi Światu, Zgromadzenie sióstr Jadwiżanek, Zgromadzenie sióstr Serafitek) razem wyruszają w orszaku Mędrców Świata.
Łącząc się w modlitwie za kościół prześladowany na wschodzie wraz z ikoną Nieśmiertelni, która jest symbolem prześladowania chrześcijan w Syrii a w jej centrum znajduje się krzyż przetopiony z bomby, która spadła na placówkę salezjanką w Aleppo -  wyruszą z kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach, żeby w orszaku, którego kolorem przewodnim jest kolor zielony móc oddać pokłon dzieciątku na Głównym Rynku w Krakowie.
Rozpoczęcie uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10:00 w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach.
 
Pójdź razem z nami w Orszaku Trzech Króli!
Więcej informacji na Facebooku SWM
Relacja z konferencji prasowej

 

banner 1-procent