SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

31.01.201831 stycznia to szczególna data dla Rodziny Salezjańskiej. To wtedy ks. Bosko narodził się dla nieba by móc zostać świętym. Na Łosiówce odbyło się uroczyste świętowanie. Rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, która przecież jest jednym z filarów przekazanych przez ks. Bosko. Na wspólnej modlitwie zebrała się nie tylko Rodzina Salezjańska, ale także dzieci wraz z siostrami służebniczkami. Bo ks .Bosko kocha wszystkich młodych! Piękne kazanie które wygłosił jeden z księży wprowadziło nas w klimat dalszego świętowania. Mówił bowiem o 3 cechach które ks. Bosko nakazał wykorzystywać w wychowaniu: religia, miłość i rozum. Kaznodzieja wytłumaczył i przybliżył nam te cechy, pokazał jak wykorzystywać i praktykować je w dzisiejszych Oratoriach czy naszym życiu.
Nasz Święty wiedział jednak, że jedzenie i zabawa to także ważne punkty w ciągu dnia. Dlatego salezjanie i o to zadbali. Po Mszy poszliśmy na odświętny obiad. Było mnóstwo jedzenia, które zniknęło w mgnieniu oka. Po obiedzie wszyscy przeszliśmy na aule gdzie przywitał nas zespół „Łośbend”, który muzyką salezjańską umilał nam czas. Były różne zabawy, konkursy.  Świętowanie zakończyło się oczekiwaną przez wszystkich tombolą- grą, którą wymyślił sam Jan Bosko dla swoich chłopców. Nagrody były naprawdę bardzo fajne i warte „walki”.
Wszyscy świetnie się bawili. Zabaw i śpiewów nie było końca. Myślę, że każdy czuł obecność ks..Bosko, który świętował razem z nami! Bo „smutny święty to żaden święty” jak mawiał ks. Bosko. Radość była stałym punktem całego świętowania, a razem z nami w niebie radował się także nasz Patron, który właśnie takich momentów chciał jak najwięcej dla swoich młodych.

Dominika Legut

 

banner 1-procent