SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

Wakacje dobiegły końca, w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Ciężko żegnać się z latem, ale wrzesień oznacza też dobre wieści. Po wakacyjnej przerwie Saltrom otwiera swoje świetlice i zaprasza do wspólnego działania tych młodszych i tych trochę starszych uczniów.

Oratorium powoli rozpędza się z roku na rok, więc na nadchodzące miesiące mamy wiele planów. Zaczynając od spraw podstawowych czyli pomocy w odrabianiu zadań i zapewnieniu odpowiedniego miejsca do nauki, Saltrom a kończąc na możliwości uczestnictwa w rozmaitych zajęciach rekreacyjnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będziemy działać kulinarnie, plastycznie i sportowo, a ponieważ mamy kilka instrumentów i zdolnych młodych muzyków na stanie, będziemy starać się dzielić tymi talentami z innymi i umilać czas dobrą nutą. Oratorium to miejsce stworzone po to, by młodzi ludzie mogli rozwijać swoje skrzydła, dlatego z wielką chęcią wcielamy w życie wszelkie zacne idee noszone przez młodzież w ich pomysłowych głowach. Dbamy o dobrą atmosferę i wzajemny szacunek, a że rąk i nóg do pracy nigdy za wiele bardzo cieszymy się, gdy dołączają do nas nowe osoby. W razie smutków i trudnych życiowych pytań zawsze można liczyć na duchowe wsparcie księdza
Piotra i niezawodnych braci kleryków. W tym roku z pewnością nie zabraknie też wyjść w różne ciekawe miejsca i górskich wycieczek, bo jaki wychowawca takie oratorium :) Tak więc, bardzo zapraszamy i zachęcamy do zasilenia naszych szeregów młodzież powyżej 13 roku życia.
Anna Kwinta

 

banner 1-procent