SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

D 5Świat Dziecka to niezwykłe miejsce, ale przede wszystkim wyjątkowe osoby. Nigdy się nie nudzimy, mamy mnóstwo energii, lubimy działać. Codziennie przede wszystkim jesteśmy razem, uczymy się, odkrywamy świat i siebie. Naszą specjalnością jest zamienianie szarych dni w słoneczne chwile pełne radości i uśmiechu.

Pamiętamy, że po każdej burzy wychodzi słońce. Świat Dziecka to niezwykłe dzieciaki młodsze i starsze, ale także wyjątkowi wychowawcy i animatorzy. Pamiętamy, że nikt nie ma z nas tego co mamy wszyscy razem.
Codziennie spotykamy się o 14.30 i wtedy odkładamy telefony komórkowe do specjalnego pudełka, ponieważ spędzamy czas ze sobą nie z aplikacjami. Następnie zaczynają się odrabianki, czyli pomoc w nauce i odrabiane zadań domowych pod czujnym okiem wychowawców. Wszystkie zagadki z matematyki, języka polskiego czy historii rozwiązujemy i pokazujemy, że zadania domowe nie są takie straszne. Codziennie też na młodszych i starszych czeka nowa wykreślanka.
Nasz dzień to nie tylko dbanie o obowiązki szkolne, ale przede wszystkim ciekawe zajęcia. Każdego dnia dzieje się coś innego. Nudzie i smutkowi mówimy NIE! Wycinamy, lepimy, malujemy i rysujemy na zajęciach plastycznych, rozwijamy głównie swoją kreatywność. Biegamy, gramy w piłkę, w zbijaka i w 4 bazy na zajęciach sportowych. Na zajęciach tanecznych pokazujemy, że każdy ma zdolności taneczne. Śpiewamy na zajęciach muzycznych. Korzystamy z kafejki internetowej, placu zabaw i trampoliny. Oczywiście nie zabraknie zajęć teatralnych. Chcemy w wyjątkowych okolicznościach uczcić 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zajęciach programowych odkrywamy świat emocji, współpracy, uczymy się jak radzić sobie ze złością i budować trwałe przyjaźnie.
Oprócz tego jest dużo ciekawych i kreatywnych gier grupowych, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko to odbywa się pod hasłem św. Jana Bosko „Wychowanie jest sprawą serca”. Razem się modlimy i uczestniczymy w Mszach Świętych, a najważniejsze: każdy ma możliwość odkrywania swoich talentów, pasji i zainteresowań.
Żeby mieć siły na tyle atrakcji codziennie jemy pyszny posiłek i słodki podwieczorek. Dodatkowo jeździmy razem na wakacje, chodzimy na wycieczki i do kina. Na wszystkie atrakcje zapraszają uśmiechnięci wychowawcy i animatorzy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 14.30 do 18.30 w Saltromie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Ania Fura

 

banner 1-procent