SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

zbirki zywnosci produktyOkres świąteczny to czas wyjątkowy, pełen magii i radości to także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Jednak zanim spokojnie będzie można siąść przy świątecznym stole, każdego ogarnia przedświąteczna gorączka zakupowa. W takim momencie warto pomyśleć o tych, dla których dzień świąteczny bez pomocy żywnościowej nie byłby aż tak wyjątkowy.


Dwa razy do roku w okresach przedświątecznych Bank Żywności przeprowadza akcje pt. „Świąteczna Zbiórka Żywności”. Tradycyjnie nie mogło na tak ważnych wydarzeniach zabraknąć dzieci i młodzieży z Saltromu, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem udzielają się w zbiórki żywności. Idea zbiórek jest prosta – zadaniem wolontariuszy jest zachęcenie klientów sklepów - w naszym przypadku od dłuższego czasu jest to Jubilat - do zakupu i bezpłatnego przekazania na rzecz osób najbardziej potrzebujących trwałej żywności np. oleju, konserw, cukru, ryżu, słodyczy. Wolontariuszy zbierających żywność można łatwo rozpoznać. Ubrani w pomarańczowe koszulki z charakterystycznym logiem Banku Żywności stoją za kasami przy dużych koszach. Ich nierozłącznym atrybutem jest uśmiech na twarzy i chęć niesienia pomocy innym. W roli wolontariusza jest także rozdawanie ulotek i informowaniu klientów o odbywającej się zbiórce.
Podopieczni Saltomu zawsze chętnie uczestniczą w organizowanych zbiórkach. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wesprzeć dzieło, które pomaga najbardziej potrzebującym.
Agnieszka

 

banner 1-procent