SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

9sportSport to zdrowie
Dzisiaj w ten deszczowy czwartek zapraszam Was na kilka zabaw sportowych. Zaczniemy od sportu w teorii później w praktyce. Zaproś rodziców i rodzeństwo i zaczynamy.

 

Do zabaw będziesz potrzebował karteczek, długopisu, miski i piłki.

1. Na początek uzupełnij sportową krzyżówkę wejdź w link i wykonaj zadanie zadanie 
2. Wyskocz z skarpetek
Do tej zabawy potrzebujesz pary może to być brat, siostra albo któryś z rodziców. Siadacie naprzeciwko siebie, ze skarpetkami na stopach. Nogi muszą być wyciągnięte do siebie. Na hasło strat próbujecie ściągnąć sobie nawzajem skarpetki, jednocześnie broniąc swoich. Pamiętaj o bezpieczeństwie w czasie trwania zabawy.
3. Losowanie zadań
Na początek musisz przygotować zadanie, które wypiszesz na mniejszych karteczkach, możesz też przygotować miskę, z której będziecie losować zadania. Przykładowe zadania :
 -  2 podskoki na prawej nodze
 -  3 przysiady
 -  5 pajacyków
 -  stanie na prawej nodze przez 15 sekund

Resztę zadań wymyśl sam możesz wykorzystać przedmioty sportowe, które mas w domu np. skakankę czy hula hop. Kiedy karteczki będą gotowe, daj je do miseczki . Następnie losujecie zadania i je wykonujecie. Może jedna osoba losować, a reszta rodziny wykonywać, może być też wariant, że wykonuje tylko osoba, która losowała.

4. Gra w kolory
Do tej zabawy będziesz potrzebował piłki, rzucacie sobie piłką i mówicie kolory. Jeśli ktoś powie kolor czarny to nie wolno złapać piłki

Powodzenia
p. Ania

#zostanwdomu #goodvibesonly

 

 

 

banner 1-procent