SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

sl logo

saltrom 1-procent

Mały Ogrodnik – wiosenne kwiaty na balkonie
Ruszamy z nowym cyklem zajęć, w którym znajdą się porady dotyczące naszego małego ekosystemu.

W najbliższych postach znajdziecie, jak ładnie odświeżyć i skomponować kwiaty na balkonie, zadbać o życiodajne pszczółki oraz wyhodować coś zdrowego i smacznego oraz wiele innych ciekawych propozycji. Zapraszamy :)

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty …”, drzewa i kwiaty wypuszczają nowe pąki, my idąc ich śladem dzisiaj przygotujemy kompozycje kwiatowe na balkon lub okno.
Zaproś rodzeństwo i rodziców do wspólnej zabawy w małego ogrodnika :)

1. Przygotuj: Grabki i łopatkę (jeżeli nie masz to w zupełności wystarczą widelec i łyżka), ziemię do przesadzania kwiatków, doniczkę, ulubione kwiatki z korzeniami lub cebulką, możesz je kupić w każdej kwiaciarni lub na placu (np. goździk pustynny, surfinie, begonie, pelargonie, itp.)

43sadzonka 11  
     

2. Jak już masz wszystkie potrzebne materiały to przygotuj swoje stanowisko. Wyłóż starą gazetą albo folią swój stół lub balkon, na którym będziesz sadził kwiatki.

3. Za pomocą łopatki do połowy donicy wsyp ziemię, delikatnie rozgrzeb ją grabkami, tak aby zrobić kilka niewielkich wgłębień na sadzonki.

 

4. Następnie wyciągnij z plastikowej osłonki swoją sadzonkę i przełóż ją do donicy. Włóż w zrobione wcześniej wgłębienie. Przysyp je ziemią tak, aby nie zasypać listków i delikatnie przyklep. W taki sam sposób możesz dosadzić pozostałe sadzonki.

43sadzonka 41  
     

5. Posprzątaj rozsypaną ziemię.

6. Nie zapomnij o podlaniu swojej kompozycji kwiatowej i ciesz się jej wyglądem :) Pamiętaj o codziennym podlewaniu i obserwowaniu jak z dnia na dzień Twoja roślinka rośnie :)

43sadzonka 61   43sadzonka 62
     

Powodzenia, czekamy na zdjęcia z Waszych pięknie ukwieconych parapetów i balkonów

Agnieszka i Alicja

PRACE NASZYCH PODOPIECZNYCH :)

43praca kwiatki 1   43praca kwiatki 2   43praca kwiatki 3
         

 

banner 1-procent