SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

p1Wakacje to bardzo wyczekany czas w Saltromie, już od ferii planujemy turnusy Salezjańskiego Lata.

Jednak w tym roku sytuacja wszystkich bardzo zaskoczyła, my także musieliśmy się odnaleźć w nowej rzeczywistości – korona rzeczywistości.

Niestety turnusy na Mazurach, w górach i nad morzem zostały odwołane, zdecydowaliśmy się na organizację półkolonii w reżimie sanitarnym.

Nasza propozycja była bardzo rozbudowana ponieważ zaproponowaliśmy cztery tematyczne tygodnie zajęć. W pierwszym tygodniu zajęcia opierały się na bajce Toy Story 4. Pracowaliśmy w dwóch małych grupach. Zajęcia opierały się na dużej ilości zabaw, ale także staraliśmy się przekazywać treści, które miały wspierać i wzmacniać rozwój naszych wychowanków. W tygodniu Toy Story odbyły się konkury, gry, warsztaty, gdzie przede wszystkim rozwijaliśmy umiejętność współpracy i działania zespołowego. Odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z robotyki, warsztaty z robienia zabawek oraz warsztat tworzenia gier planszowych. W drugim tygodniu zamieniliśmy się w odkrywców. Pierwszego dnia powrastał Odkrywek czyli stworek naszej grupy, który towarzyszył nam przez cały tydzień. Odkrywek zabrał nas w podróż kosmiczną, zwiedziliśmy także świat przyrody, świat robotów i podwodny świat. Każdy dzień był tak przygotowany, żeby wszystkie dzieci miały możliwość odkrywać swoje talenty i poszerzać wiedzę o świecie. Trzeci tydzień był bardzo wyjątkowy ponieważ spędziliśmy go z super bohaterami. Odbyły się warsztaty filmowe, warsztat budowania poczucia własnej wartości – czyli jak odkryć swoje super moce. Wszystkim bardzo spodobał się warsztat tworzenia komiksów. W tym tygodniu też odwiedziliśmy boisko Salosu, gdzie szkoliliśmy swoje umiejętności sportowe. Ostatni był tydzień z pasjami. Każdy dzień był poświęcony innej dziedzinie. Rozpoczęliśmy od dnia sportowego, gdzie odkrywaliśmy w sobie talenty. Odbył się trening piłki nożnej, siatkówki i badbingotna. Kolejny dzień był poświęcony sztukom plastycznym. Tworzyliśmy różne formy, a nawet otrzymaliśmy zamówienie od znanej galerii na reprodukcje prac Moneta. Oprócz tego odbył się konkurs malowania na folii i na asfalcie. Kolejny dzień był poświęcony muzyce. Okazało się, że na zajęciach podczas pracy z piosenką ujawniły się talenty wokalne. Odbył się również warsztat tworzenia instrumentów muzycznych. Kolejny dzień był poświęcony teatrowi, gościliśmy aktorów z teatru, którzy poprowadzili dla nas warsztaty aktorskie. Również obejrzeliśmy spektakl „O dobrym wychowaniu”. Podczas tygodnia pasji gościliśmy prawdziwego astronautę, który opowiadał o misjach kosmicznych i życiu w zdumiewającej galaktyce. Ostatni dzień był zatytułowany Ja i moje pasje. Głównym punktem były warsztaty z panią psycholog, która wyjaśniła czym jest pasja i co posiadanie pasji nam daje. Oczywiście każdy tydzień kończył się Tombolą.

Te cztery tygodnie były wyjątkowym czas wzmożonej pracy, ale warto było się starać widząc zaangażowanie dzieci i wychowawców. Bardzo czerpaliśmy z tego wspólnego czasu i z możliwości spotkania i bycia razem. Teraz czekamy na kolejne wakacje mając nadzieję, że tych spotkań i wspólnego działania będzie jeszcze więcej.

Ania Fura

p2   p3   p4
         
p5   p6   p8

p1   p7

 

banner 1-procent