SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

lamiglowkIDzień dobry! Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejną grę z serii programowania w Scratch. Dzisiaj będzie to gra logiczna. Musicie odgadnąć liczbę, o której myśli pan Rak. Dzięki takim łamigłówkom logicznym świetnie ćwiczycie swoją pamięć.

 

Jak wiecie sprawność umysłowa – podobnie jak kondycja fizyczna – wymaga ciągłego trenowania. Pobudzany do ciągłej pracy mózg funkcjonuje na co dzień znacznie wydajniej. Pierwsze efekty takiego treningu można zobaczyć już po tygodniu regularnych ćwiczeń. Trening mózgu pozwala poprawić pamięć, koncentrację i refleks. Jakie są najlepsze sposoby na ćwiczenie mózgu? To m.in. łamigłówki, różne aplikacje mobilne czy nauka języków obcych.

Jeśli interesuje Was programowanie gier możecie spróbować swoich sił w Scratch. To bardzo prosty i intuicyjny program, w sam raz na początek nauki. Być może na tyle Wam się to spodoba, że będziecie zainteresowani dalszym rozwojem w tej dziedzinie. Dajcie koniecznie znać, czy jesteście zainteresowani zajęciami z programowania.

Spróbuj zgadnąć jaką liczbę pomyślał Pan Rak. Liczba jest od 0 do 50. Musicie wpisywać je w polu, które pojawi się na dole. Powodzenia i bawcie się dobrze!!

118gra
 Jaką liczbę pomyślał Pan Rak?

 

Powodzenia!

 

banner 1-procent