SALEZJAŃSKI RUCH TROSKI O MŁODZIEŻ

saltrom 1-procent

zima 630x350px

 

Salezjańska Zima to propozycja zorganizowania czasu wolnego dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych. Akcja odbywa się pod opieką Salezjanów, pracowników Saltromu oraz wolontariuszy. Zapewniamy różnorodne zajęcia wypoczynek na świeżym powietrzu, wycieczki i wyjścia do kina i wiele innych atrakcji.

W tym roku Saltrom zorganizował jeden turnus wyjazdowy dla młodzieży do Rytra oraz dwa tygodnie półkolonii w Krakowie.
Młodzież aktywnie spędzała wypoczynek pod fachowym okiem instruktora narciarskiego. Znalazło się miejsce zarówno dla tych, którzy stawiali czoła swoim pierwszym w życiu krokom i zjazdom na nartach i snowboardzie, jak i dla tych, którym szusowanie już od dawna jest dobrze znane. Wieczorami uczestnicy brali udział w przygotowanych przez wychowawców różnego rodzaju zajęciach sportowych i integracyjnych.
Natomiast w Krakowie każdy dzień rozpoczynał się ulubionymi zabawami, więc biegł „Mały Osioł”, goniły go „Mamuty”, zazwyczaj w „Tunelu” krzycząc „Pif–Paf”. Wszystko to podane było z dużą ilością tańców, konkursów i różnego typu rywalizacji, w którą wszyscy chętnie się angażowali. Jedną z największych atrakcji (oczywiście oprócz Tomboli) była wycieczka. Tym razem podopieczni odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Jest jeden ogromny minus ferii w Saltromie… to, że tak szybko minęły.

 

Zima 1 Zima 2 Zima 3
     

  

15 1